TISKOVÉ ZPRÁVY

26. 6. 2023

Sedmihorské léto startuje 6. července. Hudba a divadlo oživí Český ráj v červenci i srpnu.

Tradiční hudební a divadelní Sedmihorské léto se po roční pauze vrací do kulturního světa! Připravilo pro své diváky celkem devět akcí, které se odehrají během celých letních prázdnin. A na své si opět přijdou příznivci všech žánrů i divadla, mladší i ti s více křížky. V Českém ráji platí, že pokud nenavštívíte alespoň jednou Sedmihorské léto – jako byste nebyli! Na co se těšit?

Sedmihorské léto startuje ve čtvrtek 6. července vtipnou a velmi zábavnou talkshow Sirény na cestách, kde si Sandra Pogodová, Jitka Asterová a Linda Finková popovídají, udělají si ze sebe legraci, zazpívají a především pobaví publikum! Hned týden na to bude na podiu improvizovat Simona Babčáková se svou improvizační skupinou NO A!. Neopakovatelný zážitek, který vychází z aktuálního okamžiku, přitom využívají kostýmy a světla a tak se divák cítí jako na klasickém činoherním představení. Improvizace však bude opepřená nekorektním humorem a také náladou obecenstva.  Hned o víkendu si mohou zájemci odskočit na Jógakemp v Českém ráji, který se tradičně odehrává na nádherné zahradě Penzionu Recall, kde kromě neotřelého výhledu na hrad Trosky zažijí jógu, workshopy, přednášky a také jógové a další hosty jako Zuzana Klingrová, Bára Nepřaš (Pagáčová), Jirka Tille zabývající se flankýrovkou a propojováním hemisfér nebo autorka knih o ájurvédě a její celoživotní praktikantka Eva Georgievová. Týden nato se na stejné zahradě odehraje Spolufest Kemp plný zajímavých hudebních osobností, alternativní scény, se stánky a úžasnou atmosférou.
Zpět v Sedmihorkách u Turnova, kde se Sedmihorské léto odehrává, pak zazpívají  o posledním červencovém čtvrtku oblíbení 4 Tenoři ve složení Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Nezapomenutelný zážitek hlasů této čtveřice umocněný venkovním prostředím bude rozhodně hřebem červencových akcí.


V srpnu se pak diváci mohou těšit na dvě divadelní představení – Můžem i s mužem2, které otevře srpnové akce. Čtveřice žen Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová a Dáša Zázvůrková, přijedou s pokračováním veleúspěšného představení a slibují pro diváky nezapomenutelnou zábavu. Druhé divadlo naopak Sedmihorské léto koncem srpna uzavře. Osm eur na hodinuje komedie o sobectví a štědrosti v hlavní roli oblíbený Martin Zounar a s ním Martin Zounar, Martin Kraus, Daniela Šinkorová nebo Zbyšek Pantůček. V srpnu pak rozezní Ráj ještě dva koncerty. Slovenští Kollárovci, kteří potěší ucho i pobaví. Oblíbená skupina je někdy označována jako „český Čechomor“. Rozhodně stojí za poslech! A stálice, která už roky své diváky baví i dojímá -Aneta Langerová, která má na Sedmihorském létě zastávku v rámci svého turné Dvě slunce ve čtvrtek 10. srpna.

Pestrá nabídka kulturních akcí v Českém ráji je letos doplněna také možností vybrat si z číslovaných a nečíslovaných vstupenek.Číslované lze zakoupit pouze přes prodejní portál evstupenka.cz nebo na předprodejních místech evstupenka. Tato místa jsou nabízena v prvních šesti řadách. Od sedmé řady jsou již vstupenky nečíslované a tradičně si diváci mohou sednout dle vlastního výběru.
K dispozici i letos dává Sedmihorské léto
limitovaný počet přenosných permanentek, které znamenají zvýhodněnou cenu na všechny akci – a minimálně jednu z akcí zdarma.

Všechny koncerty i divadla se odehrají v areálu Sedmihorského léta v Sedmihorkách u Turnova. Kompletní informace k akcím i festivalu najdete na www.sedmihorskeleto.cz

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2023 PROGRAM
• 6. 7. – Sirény na cestách
• 13. 7. - Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
• 15.–16. 7. - Jóga kemp v Českém ráji (zahrada Penzionu Recall)
• 21.-23.7. - SPOLUFEST KEMP (zahrada Penzionu Recall)
• 27. 7. - 4 Tenoři
• 1. 8. - Můžem i s mužem 2
• 3. 8. - Kollárovci
• 10. 8. - Aneta Langerová – Dvě slunce • koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem
• 21. 8. - Osm euro na hodinu – divadelní představení

 

6. 7. ČTVRTEK
od 20 hod

Sirény na cestách – zábavná talk show
Sandra Pogodová - Jitka Asterová - Linda Finková
Zcela nová zábavná talk show ženské trojice hereček a zpěvaček Sandry Pogodové, Jitky Asterové a Lindy Finkové, jejich neotřelý smysl pro humor a vzájemná chuť si ze sebe utahovat vás rozhodně pobaví. Pořad je plný šťavnatých vyprávění a historek ze zákulisí natáčení a divadelního světa.
To vše prošpikováno šansony a písněmi z muzikálů tvoří dokonalý program, na který budete dlouho vzpomínat s úsměvem na tváři. Po skončení pořadu následuje jako bonus autogramiáda.

13. 7. ČTVRTEK
od 20 hod

Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
Inscenace jsou volnou improvizací a vznikají až přímo před diváky. Kombinace herecké a hudební improvizace vytváří spolu s kostýmy a světly dojem klasického činoherního představení, ale bez cenzury a s nekorektním humorem. Dětem do 15 let nepřístupné.

15.–16. 7. SOBOTA & NEDĚLEJóga kemp v Českém ráji (zahrada Penzionu Recall)
V nádherném prostředí zahrady penzionu Recall s výhledem na hrad Trosky se koná Jóga kemp s cvičením jógy, workshopy a přednáškami. Letošními jógovým hosty jsou Zuzana Klingrová a Barbora Pagáčová.

21.-23.7.  PÁTEK & SOBOTA & NEDĚLE
SPOLUFEST KEMP (zahrada Penzionu Recall)
V nádherném prostředí zahrady penzionu Recall s výhledem na hrad Trosky se letos poprvé uskuteční festival plný alternativní hudby, pohybu, jídla a inspirace. Vystoupí Mantrovníci, Josi, Viliam Poltikovič, Jan Rak a mnoho dalších.

27. 7. ČTVRTEK
od 20 hod

 4 Tenoři
Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Doprovod Unique Quartet a dva hudebníci. Seskupení 4 Tenoři patří v současnosti k největším fenoménům české mezi žánrové hudby. Repertoár tvoří muzikálové a filmové árie autorů Sira Andrew Lloyd Webbera, Leonarda Bernsteina, Karla Svobody nebo Ennia Morriconeho. Dokonalý večer, který musíte zažít!

1. 8.  ÚTERÝ
od 20 hod
Můžem i s mužem 2 – divadelní představení
Vtipná autorská férie 4 žen, 4 archetypů, vznikla z potřeby podívat se pravdě do očí… Co vše se odkryje a kolik slupek oloupe během jedné narozeninové párty. A po čem všichni touží, no přece po lásce, po tom nádherném stavu milovat a být milován…, co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí. Podobnost se seriálem Sex ve městě je čistě náhodná.

Hrají: Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková, Eva Leinweberová, Dáša Zázvůrková

3. 8. ČTVRTEK
od 20 hod

Kollárovci

Originální seskupení mladých talentovaných hudebníků, jejichž umění baví a rozveseluje posluchače na domácí půdě i za hranicemi Slovenska již řadu let. Jejich živá hudba, temperamentní zpěv a vtipné slovo vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru, která vám vykouzlí úsměv na tváři, nadšení a dobrou náladu. Přijďte si užít krásný večer se „slovenským Čechomorem“

10. 8. ČTVRTEK
od 20 hod

Aneta Langerová – Dvě slunce • koncertní turné s kapelou a smyčcovým triem Oblíbená stálice české populární hudby se vydala na turné se svou kapelou a smyčcovým triem a jedním z mála míst, kde si ji můžete užít, je právě Sedmihorské léto. Těšte se na nejnovější písně i na hity, které nesmí chybět na žádném Anetiném koncertě!

21. 8. PONDĚLÍ
od 20 hod

Osm euro na hodinu – divadelní představení

Zběsilá komedie o sobectví i štědrosti. Bohatý buržoazní pár středního věku zaměstnává na černo podivnou Rosu na úklid, která se nechává vykořisťovat, živí svého přítele a ještě se jí každý den přihodí nějaký malér. Řízením osudu se její smůla přenese na buržoazní pár, který se rozhodne udělat cokoli, aby Rosu a především sebe zachránil od podivného prokletí. Hrají:
Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová / Daniela Šinkorová, Antonín Procházka / Zbyšek Pantůček

 

 

 

2.7.2019

Hudební a divadelní Sedmihorské léto odstartovalo. Kvalitní kulturu nabídne po celé léto

Desátý ročník hudebního a divadelního Sedmihorského léta odstartovalo představení Plnou parou, kde exceloval Miroslav Etzler s Lenkou Vlasákovou, Janem Dolanským a Richardem Trsťanem. Skvělá situační komedie divákům skvěle odstartovala vstup do prázdninových měsíců. Tím to ale nekončí. Nejrozsáhlejší festival, který patří v Českém ráji k nejoblíbenějším, bude pokračovat až do konce srpna. V jednotlivých termínech přinese zajímavé osobnosti i akce. Nechte se inspirovat a přijeďte do Českého ráje na výlet, dovolenou či „jen“ za kulturou. Sedmihorské léto v Sedmihorkách u Turnova vás nezklame. Jaký je další program?

V rámci divadel čeká na diváky druhé představení v srpnu, kdy se Martin Zounar společně s Martinem Krausem setkají nazí v posteli, ale netuší, jak k tomu došlo. Řešit to začne manželka jednoho z nich, která je v této situaci najde. Skvělá komedie Dva nahatý chlapi zaznamenala raketový start a od své české premiéry na počátku letošního roku vyprodává sály! Hudební část Sedmihorského léta pak odstartuje ve čtvrtek 11. července Divokej Bill s hity nadupaným koncertem. Na otázku na co se v rámci koncertu v Sedmihorkách mohou diváci těšit, lídr kapely Vašek Bláha v rozhovoru pro Sedmihorské léto odpověděl: „Přivezeme to nejlepší, co máme. Samosebou i ty již zmiňované hity. Já vždycky upřednostňoval krátké festivalové koncerty, ale poslední dobou mě víc baví delší samostatný, není to takový úprk, člověk může pohovořit k lidem, můžou se zahrát i třeba pomalejší pecky, pak to samozřejmě zase napálit a přidávat do aleluja. Máme dokonce i tři novinky, tak dojde možná i na ně.  Moc se těšíme, to bude pěkný večer.“

V dalším programu pak vystoupí Arakain & Lucie Bílá, Karel Plíhal, Dasha se svým projektem největších popových písní Dasha Symphony a léto uzavře Anna K. s akustickým koncertem. Rozhodně je nač se těšit!  Kompletní informace k akcím najdete na www.sedmihorskeleto.cz

čtvrtek 11. 7. od 20.00 hod
DIVOKEJ BILL
Po vyprodané O2 aréně míří všemi generacemi oblíbená stálice na Sedmihorské léto, kde odehraje samostatný koncert nabitý všemi peckami! Těšte se na hity jako Čmelák, Plakala, Malování, Znamení a mnoho dalších. Tenhle zážitek si nemůžete nechat ujít! Koncert je na stání.

sobota 20. & neděle 21. 7. 
JÓGA KEMP V ČESKÉM RÁJI
V nádherném prostředí zahrady penzionu Recall s výhledem na hrad Trosky se koná Jóga kemp s cvičením jógy a přednáškami. Letošním jógovým hostem bude Zuzana Klingrová. www.jogakempvceskemraji.cz

čtvrtek 1. 8.  od 20.00 hod
ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ

Spojení kapely Arakain a Lucie Bílé slibuje naprosto nezapomenutelný zážitek! Přijďte si oživit legendární seskupení a užít si největší hity. To vše v dokonalé letní atmosféře Sedmihorského léta! Koncert je na stání.

čtvrtek 8. 8.od 20.00 hod
KAREL PLÍHAL - RECITÁL
Ojedinělý hudebník textař a poeta se vrací na koncertní podia. V jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně.Jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a famózní kytarové umění to je fantastický Karel Plíhal. Koncert podtržený atmosférou Sedmihorského léta vám dokonale zpříjemní léto. Není vhodné pro děti do 12 let. Dětské vstupenky na tento koncert nejsou v prodeji.


úterý 13. 8.  od 20.00 hod
DVA NAHATÝ CHLAPI • divadelní představení
Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži, ale díky českému ztvárnění i u nás, velké úspěchy a vyprodává každé představení. Seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu… Hrají: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová 

čtvrtek 15. 8. od 20.00
DASHA SYMPHONY
Skvělá a oblíbená zpěvačka Dasha zazpívá nejznámější popové hity v symfonickém hávu. Doprovodí ji Filharmonie Hradec Králové s kapelou Pajky Pajk. Diriguje Martin Kumžák, který připravil aranžmá světově známých popových písní pro rytmickou sekci Moondance Orchestra a Filharmonii. Exkluzivní koncert, u kterého vám půjde mráz po zádech!

čtvrtek 29. 8.  od 20.00
ANNA K. akusticky

Zažijte energii a muzikantský um jedné z nejvýraznějších a nejnadanějších zpěvaček u nás. Skvělý akustický koncert se všemi hity Anny K. (těšte se na Nebe, Nelítám nízko, Chvíli nad vodou a mnoho dalších) podtrhne letní atmosféra Sedmihorského léta.

 

 

 

31.5.2019

Hudební a divadelní Sedmihorské léto slaví 10 let – i letos vás bude bavit
DIVOKEJ BILL, KAREL PLÍHAL, ANNA K., ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ A MNOHO DALŠÍCH

Hudební a divadelní Sedmihorské léto, které se každoročně odehrává v samém srdci Českého ráje, letos oslaví 10 let své existence. 10 let, kdy každoročně přináší kvalitní letní zábavu do Českého ráje. Původně jednodenní folkrockový festival se během pár let rozrostl na jednu z největších a nejnavštěvovanějších akcí v Českém ráji. Celoletní pásmo kulturních akcí přináší hvězdy herecké i muzikantské. Kromě českých i slovenských legend na festivalu vystoupili třeba němečtí Alphaville, Paddy Kelly z legendárních Kelly Family nebo britští Smokie.

I pro léto 2019 připravili pořadatelé pořádnou dávku té nejlepší kultury, která nadchne všechny věkové kategorie od milovníků folku až po filharmonii. Na své si tak přijdou fandové kapel Divokej Bill, Arakain a Lucie Bílá, akustický koncert přiveze se svou skupinou Anna K. Sedmihorské léto se však nebojí velkého hudebního rozptylu, nadšení proto budou milovníci nejpopulárnějších popových melodií všech dob v podání Filharmonie Hradec Králové a především skvělé zpěvačky Dashy v programu Dasha Symphony, ale také příznivci folku, poetiky a Karla Plíhala.

Celé letní kulturní dění Sedmihorského léta odstartuje v neděli 30. června divadelním představením Plnou parou. Komedie, ve které exceluje Lenka Vlasáková s Miroslavem Etzlerem se odehrává v prostředí luxusního wellness hotelu a přináší mnoho vtipných situačních zápletek. Druhé divadlo Sedmihorského léta 2019 se uskuteční v úterý 13. srpna, kdy Dva nahatý chlapipodání Martina Zounara a Martina Krause doplní Daniela Šinkorová s Martinou Randovou, nadchnou, rozemějí a doladí vaši letní dovolenou.

Vstupenky na všechny akce jsou již v prodeji a to buď na webu festivalu, na portálu evstupenka.cz a na předprodejních místech evstupenka – například IC Turnov, Žel. Brod, Jičín, Mn.Hradiště, Lomnice n. Pop., Dolní Bousov, Ml. Boleslav a mnoho dalších.

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2019

30. 6. – PLNOU PAROU – divadelní představení – Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler a další
11. 7. – DIVOKEJ BILL
1.8. – ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ
8. 8. – KAREL PLÍHAL
13. 8. - DVA NAHATÝ CHLAPI - divadelní představení – Martin Zounar, Daniela Šinkorová, Matin Kraus, Martina Radová
15.8. – DASHA SYMPHONY
29.8. – ANNA K.

Sedmihorské léto, Sedmihorky 10 (B), 511 01 Turnov
Informace a vstupenky na všechny akce: www.sedmihorskeleto.cz

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2019

30. 6. • PLNOU PAROU - divadelní představení

Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru, to jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí.... nechte se překvapit!

Chcete-li se pobavit, zažít skvělý humor a zápletku a vynikající herecké výkony Lenky Vlasákové, Miroslava Etzlera a dalších... neváhejte!

Komedie velmi uznávaného autora René Heinersdorffera, měla premiéru v lednu 2019 a těší se obrovským diváckým ohlasům, ale i přízni divadelních kritiků. Zažijte toto vtipné, pohodové a letní představení v atmosféře Sedmihorského léta! Dokonalý start letních prázdnin 2019!

KDY: neděle 30.6.2019
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: cca 18.30
DIVADLO: NA SEZENÍ

____________________________________________________________________________

11. 7.  - DIVOKEJ BILL – Sedmihorské léto 2019 
Po vyprodané O2 aréně a oslavě 20 let na scéně míří slavit kapela Divokej Bill na Sedmihorské léto! Všemi generacemi oblíbená stálice v Sedmihorkách u Turnova odehraje samostatný koncert nabitý všemi hity a peckami!

KDY: čtvrtek 11. 7. 2019
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: 1,5 hod před začátkem
KONCERT: NA STÁNÍ

____________________________________________________________________________

 

1. 8. • ARAKAIN & LUCIE BÍLÁ (A)

 Arakain je česká metalová kapela, která byla založena v roce 1982 z bývalých členů kapely Apad, jejímž zpěvákem byl Aleš Brichta. Ten se stal frontmanem kapely Arakain a byl jím až do roku 2002. Po jeho odchodu z kapely jej nahradil Petr Kolář a nakonec od roku 2005 pak Jan Toužimský. Složení ostatních členů kapely se měnilo tak, že od roku 1982 zůstal jen kytarista Jiří Urban.

Lucie Bílá je již řadu let naší absolutně nejpopulárnější zpěvačkou se širokým spektrem svého zaměření. Za svůj největší dosavadní úspěch Lucie považuje svá dvě vystoupení na hudebním festivalu Pražské jaro 98. Na kontě má nespočet zlatých slavíků a mnoho dalších ocenění. Lucie Bílá je ikona!

Spojení kapely Arakain a Lucie Bílé slibuje naprosto nezapomenutelný zážitek! Přijďte si oživit legendární spojení a užít si

hity jako Zimní královna či Cornouto, ale ani hity Lucie Bílé jako Láska je láska či Maraton. Samozřejmě v rockové aranži. Koncert je na stání.

____________________________________________________________________________

8. 8. • KAREL PLÍHAL – recitál - SEDMIHORSKÉ LÉTO 2019

Ojedinělý hudebník textař a poeta, se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertní podia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně.

Na Plíhalově koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění.

Program není vhodný pro děti do 12 let. Dětské vstupenky nebudou v prodeji.

KDY: čtvrtek 8. 8. 2019
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: 1,5 hod před začátkem
KONCERT: NA SEZENÍ

____________________________________________________________________________

 

13. 8. • DVA NAHATÝ CHLAPI - divadelní představení

Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži, ale díky českému ztvárnění i u nás, velké úspěchy.

Seriozní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší jak se do této situace dostali, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená.

HRAJÍ: Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová 

AUTOR: Sébastien Thiéry
REŽIE: Antonín Procházka
PŘEKLAD: Jaromír Janeček

KDY: úterý 13.8.2019
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: cca 18.30
DIVADLO: NA SEZENÍ
MÍSTO KONÁNÍ: AREÁL SEDMIHORSKÉHO LÉTA, SEDMIHORKY 10, 511 01 TURNOV
____________________________________________________________________________

15. 8. • DASHA SYMPHONY & FILHARMONIE HK

Oblíbená zpěvačka Dasha se po roce vrací na Sedmihorské léto! Loni předvedla svůj dokonalý um v projektu Michael Jackson Symphony, tentokrát se budete moci zaposlouchat do výběru známých a oblíbených popových melodií v symfonickém hávu! Koncerty Dashy jsou čím dál oblíbenější a velmi rychle vyprodávané!

Půjde opět o jedinečný zážitek ve spojení se skvělou Filharmonií Hradec Králové pod taktovkou Martina Kumžáka a navíc s kapelou Pájky Pájky Martina Kumžáka.
Tenhle koncert vás nadchne i dojme!

Dashu i dirigenta Martina Kumžáka znáte ze Stardance!

KDY: čtvrtek 15. 8. 2019
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: 1,5 hod před začátkem
KONCERT: NA SEZENÍ

29. 8. - ANNA K. - akusticky (A)

Oblíbená česká zpěvačka a držitelka 5 ocenění Anděl.
Pravidelně se objevuje také v nominaci ankety Žebřík časopisu
Report, kde byla čtenáři zvolena Zpěvačkou roku v roce 2011, 2012 a 2013.

ANNA K. PŘIJÍŽDÍ POPRVÉ NA SEDMIHORSKÉ LÉTO
se svými hity jako Nebe, Nelítám nízko, Večernice, Ty jsi jako já (a mnoha dalšími)
i novinkami z posledního alba SVĚTLO (2017).
Nenechte si ujít pozitivní náladu, muzikantský um i světlo jedné
z nejvýzranějších a nejoptimističtějších zpěvaček u nás a skvělý akustický
koncert, který podtrhne letní atmosféra Sedmihorského léta.

KDY: čtvrtek 29. 8. 2019
ZAČÁTEK: 20.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: 1,5 hod před začátkem
KONCERT: NA SEZENÍ

____________________________________________________________________________

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2019
30. 6. – PLNOU PAROU – divadelní představení – Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler a další
11. 7. – DIVOKEJ BILL
1.8. – ARAKAIN A LUCIE BÍLÁ
8.8. – KAREL PLÍHAL

13. 8. - DVA NAHATÝ CHLAPI - divadelní představení – Martin Zounar, Daniela Šinkorová, Matin Kraus, Martina Radová
15.8. – DASHA SYMPHONY (Dasha, Filharmonie Hradec Králové, Martin Kumžák)
29.8. – ANNA K. akusticky

 

01/2015 (28.4.2015)

SEDMIHORSKÉ LÉTO 2015 NABÍDNE ROCK I KLASIKU, SMÍCH I ZAMYŠLENÍ

Hudební a divadelní Sedmihorské léto i letos oživí Sedmihorky u Turnova a přinese do centra Českého ráje kulturní program pro všechny generace.  V roce 2015 organizátoři připravují již šestý ročník, který navazuje na minulé úspěšné ročníky, během nichž vystoupilo mnoho významných českých a zahraničních osobností z herecké i muzikantské branže. Jde tak o jednu z nejvýznamnějších každoročních akcí v regionu Českého ráje, která je velkým přínosem jak místním, tak  turistům. I letos je program nabitý velkými osobnostmi, dobrou hudbou i humorem.

I v roce 2015 půjde o celoletní akci začínající v červnu se závěrem koncem srpna. O odstartování Sedmihorského léta se postará turnovský rodák Michal Hrůza & Kapela Hrůzy.  Poté, co se tento oblíbený zpěvák dostal z velkých zdravotních obtíží, vrací se na podia v plné síle a s největšími hity. Vystoupení navíc podpoří předkapela Mother´s Angels. Na koncert pak navazuje dalších šest samostatných termínů, které organizátoři věnovali nejen hudbě, ale tradičně také divadlu. Závěr školního roku se tak ponese v duchu skvělé situační komedie autora Raye Conneyho PRACHY!!! v hlavních rolích Ondřej Vetchý a Vanda Hybnerová. Výborně doplněni dalšími herci. Na podiu se objeví  také Richard Trsťan, Michal Novotný, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk, Jiří Štrébl a Zdeněk Košata. V červenci pak na diváky čeká koncert oblíbeného houslové virtuose Pavla Šporcla s veleúspěšným projektem Gipsy Way. Pro zasmání pak přijde na řadu partička z Na stojáka ve složení Lukáš Pavlásek, Arnošt Frauenberg, Daniel Čech, Karel Hynek.  Závěr prvního prázdninového měsíce bude patřit koncertu úžasné Věry Špinarové v doprovodu kapely jejího syna Adam Pavlík Band. Srpen se ponese ve znamení chytrých, poetických textů a kouzelné muziky Vlasty Redla. Divadlo zastoupí vtipné i poučné představení Jaroslava Duška Pátá Dohoda. To, stejně jako loni Čtyři dohody, zcela uzavře šestý ročník Sedmihorského léta. A jak již jsou návštěvníci festivalu zvyklí, všechny akce se odehrávají v areálu Sedmihorského léta, kterému vévodí obrovská pergola, pod kterou se vejde většina hlediště. Proto se všechny akce konají vždy a to i při nepřízni počasí.
Letos si Sedmihorské léto připravilo ještě zajímavost pro své diváky i návštěvníky webových stránek. Právě tam jsou zveřejňovány zajímavé rozhovory s jednotlivými vystupujícími 2015.

Vstupenky na všechny akce jsou k dostání na www.sedmihorskeleto.cz, nebo na www.evstupenka.cz a ve vybraných informačních centrech. Organizátoři však upozorňují, že vstupenky na Pátou dohodu jsou již vyprodány. Posledních pár míst je rezervováno pro držitele oblíbených přenosných permanentek, které jsou v limitovaném počtu vydávány každý rok a platí na všech sedm akcí (A) Sedmihorského léta. Posledních pár kusů lze koupit na www.sedmihorskeleto.cz.


PROGRAM SEDMIHORSKÉ LÉTO 2015:

čtvrtek 18.6.  - MICHAL HRŮZA & KAPELA HRŮZY (A)
od 20.00 hod.
Michal Hrůza se vrací v plné síle na koncertní pódia a otevírá Sedmihorské léto 2015. Po vydání nového alba "Noc" si fanoušci budou moci užít koncert nabitý osvědčenými hity i úplnými novinkami. Těšte se na hity jako „Zakázané uvolnění“, „Namaluj svítání“, „Bílá velryba“, „Napořád“, „Duše do vesmíru“  a mnohé další. Koncert je na stání. Předkapela: Mother´s Angels.

úterý 30.6. - PRACHY!!! - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ (A)
od 20.00 hod.
Situační komedie, jejíž hrdinové se díky nečekanému nálezu kufříku plného peněz ocitnou v neuvěřitelném řetězci stále se vršících lží, úskoků, výmluv a vydírání. Vidina bohatství rozmetá nejen poklidný život spořádaného manželského páru, ale vtáhne do hry i další aktéry. Hrají: Ondřej Vetchý, Vanda Hybnerová, Michal Novotný, Nela Boudová, Pavel Kikinčuk a další.

čtvrtek 16.7. - PAVEL ŠPORCL & GIPSY WAY ENSEMBLE (A)
od 20.00 hod.
Oblíbený houslista Pavel Šporcl navázal na svůj projekt Gipsy Fire. Po vydání nejnovějšího (platinového) alba Gipsy Way vystoupí se známou kapelou v koncertním programu krásné hudby s cikánskou tématikou, virtuózními kusy i filmovými melodiemi převážně v aranžích Pavla Šporcla. 

čtvrtek 23.7. - NA STOJÁKA  (A)
od 20.00 hod.

Oblíbená a originální stand-up comedy nabitá skvělým humorem. Přijďte se zasmát a užít si hvězdy z televizní obrazovky naživo na Sedmihorském létě! V hlavních rolích: Lukáš Pavlásek, Karel Hynek, Daniel Čech, Arnošt Frauenberg.

čtvrtek 30. 7. - VĚRA ŠPINAROVÁ & ADAM PAVLÍK BAND (A)
od 20.00 hod.
Jedna z největších a nejoblíbenějších českých zpěvaček Věra Špinarová, právem označována jako česká Janis Joplin zazpívá nejen nejznámější hity, ale i další písně z celého průřezu zpěvaččiny kariéry. Nenechte si ujít skvělý koncert umocněný nezapomenutelnou atmosférou Sedmihorského léta.

čtvrtek 13. 8. - VLASTA REDL (A)
od 19.30 hod.

Písničkář, skladatel, textař  a v poslední době i úspěšný spisovatel Vlasta Redl vystoupí  na Sedmihorském létě s Michalem Žáčkem (sopránsaxofon, flétny), Matějem Morávkem (kytary), Borkem Nedorostem (klávesy). Písně jako „Husličky“, „Sbohem galánečko“, „Rehradice“, „Večer křupavých srdíček“ již dávno zlidověly a jsou jen krátkým výčtem z mnoha hitů, na které se můžete těšit. Předkapela: ARNOŠT FRAUENBERGTRIO

čtvrtek 20.8. - PÁTÁ DOHODA - DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ (A)
od 20.00 hod.
Pátá dohoda je pokračováním knihy moudrosti starých Toltéků Čtyři dohody. Zavádí nás do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Jak toto sdělení pojal Jaroslav Dušek? Přijďte se podívat, zamyslet i pobavit na představení Pátá Dohoda, které uzavírá Sedmihorské léto 2015. Atmosféru představení podkresluje jemný hudební doprovod Pjér La Š´éze a Zdeňka Konopáska. Výtěžek bude věnován na dobročinné účely. JIŽ VYPRODÁNO!

 

 

02/2014

Sedmihorské léto 2014 právě začíná

Hudební a divadelní Sedmihorské léto každoročně pořádané ve velmi příjemném prostředí Sedmihorek u Turnova, zahajuje svůj pátý ročník. I během tohoto ročníku se na podiu vystřídají různé hudební žánry určené všem generacím. Sedmihorské léto tak opět obhajuje své jméno a přináší kvalitní kulturu do celého regionu i za jeho hranice.

Ve čtvrtek 12.června na prknech festivalu vystoupí první z účinkujících – legendární Moravanka Jana Slabáka. Zahájeni je letos tedy na dechové hudbě, která je určena především seniorům a milovníkům tohoto druhu hudby. Další akce, které se budou konat průběžně až do konce srpna, jsou zaměřeny multigeneračně. Každý věk i hudební vkus si tedy i letos mají možnost vybrat z pestré nabídky. 

Hudební třešinky jako Jaroslav Uhlíř či Jakub Smolík doplňují letošní oslavenci.  Jeden z nejprodávanějších CD nosičů posledních týdnů „Královský večer (Balady 1972 - 2010)“ vydal tento rok Vladimír Mišík, který v Sedmihorkách vystoupí v úterý 29.července s kapelou ETC. Letos spolu slaví 40 let existence. Koncertem v Českém ráji své 75.narozeniny oslaví také Naďa Urbánková a své 55.narozeniny Luboš Javůrek – lídr kapely Bokomara.  Společně vystoupí ve  čtvrtek 7.srpna.

Sedmihorské léto však nezapomíná ani na příznivce kvalitního divadla. Letos v zastoupení dvou divácky velice oblíbených představení. V úterý 1.července přivítá prázdniny komedie Neila Simona „Poslední ze žhavých milenců“ v podání špiček českého hereckého nebe Simony Stašové a Petra Nárožného. Druhým divadlem pak budou již kultovní „Čtyři dohody“ Jaroslava Duška podle stejnojmenného knižního bestselleru Dona Miguela Ruize. Tím se také 21.srpna zavřou brány pátého ročníku v Sedmihorkách.

Sedmihorské léto však teprve začíná, do konce je ještě daleko.  Na diváky čeká mnoho nezapomenutelných kulturních zážitků podtržených skvělou atmosférou místa i samotných  osobností vystupujících. Nutno podotknout, že festival disponuje obrovskou pergolou, jež z valné části zastřešuje hlediště, všechny akce se tedy konají a z důvodů případného nevhodného počasí, se neruší. Podrobné informace na www.sedmihorskeleto.cz

 

 

01/2014

Sedmihorské léto již popáté otevírá své brány a od června do konce srpna slibuje opět kvalitní letní kulturu. V Sedmihorkách u Turnova se v sedmi termínech i letos tradičně vystřídají vynikající divadelní představení s koncerty hudebních hvězd. Akce Sedmihorské léto si zakládá na multižánrovosti. Proto jsou i tento rok připraveny programy pro všechny generace s rozlišným vkusem a hudebním zaměřením.

Sedmihorské léto zahujuje ve čtvrtek 12.června koncertem pro nejstarší generace a milovníky dechovky. Legendární Moravanka Jana Slabáka je jednou z nejlepších dechových hudeb u nás a absolutní magnet pro všechny příznivce tohoto druhu hudby. Divadla v tomto roce zastupují dvě představení. Skvělá, divácky  velmi oblíbená komedie známého autora  Neila Simona v podání Simony Stašové a Petra Nárožného. Hra slibuje divákům peprné i vtipné momenty, vzrušující i napínavé dialogy a především herecký koncert dvou špiček českého hereckého nebe. Druhým představením jsou  pak již kultovní Čtyři dohody Jaroslava Duška, které napsal na motivy stejnojmenného bestselleru. Představení inspirované nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize. Lehce, vtipně a s nadsázkou o životě. Nutno podotknout, že o tuto "hru" je po celé republice takový zájem, že mnozí diváci nemají štěstí na koupi vstupenek i několik let. Hudebně si pak na své přijdou děti, mládež, dospělí, rodiče, senioři, folkaři, rockeři i popoví fandové. Koncert Jaroslava Uhlíře s kapelou slibuje notnou dávku všeobecně známých hitů, které vytvořil za posledních 40 let většinou ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem. Další jména pak není nutno více představovat. Pro romanticky založené duše vystoupí Jakub Smolík, rockerům zazpívá Anna K. a folkově laděné diváky potěší Naďa Urbánková se známou kapelou Bokomara Luboše Javůrka.
I letos jsou v prodeji výhodné přenosné permanentky. Ovšem pro tento rok ve striktně limitované edici. Pravidelní návštěvníci Sedmihorského léta tak mají šanci užít si celé léto s kulturou a tradičně úžasnou a neopakovatelnou atmosférou festivalu. S pořízením permanentek by si však v případě zájmu měli pospíšit. Podrobné informace o všech akcích a vstupenkách na www.sedmihorskeleto.cz.

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto