Jaroslav Svěcený a Cigánski Diabli

 

Čtvrtek 25.7.2013 od 20 hodin 

 

FOTOGRAFIE Z PROBĚHLÉHO KONCERTU SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE

 

 

 

JAROSLAV SVĚCENÝ 

Český houslista začal svou uměleckou dráhu na pražské konzervatoři, AMU a u slavných světových virtuosů. Vystupoval v USA, Brazílii, Izraeli, Libanonu, Indii, na Kubě a na mnoha dalších místech po celém světě. Během své kariéry stihl natočit čtyři desítky alb. Za jeho činnost mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění.

 

CIGÁNSKI DIABLI

Cigánski Diabli za svou téměř 20letou kariéru získali tisíce oddaných fanoušků a na svou stranu si naklonili i odbornou veřejnost. Houslový virtuóz Štefan Banyák, cimbálový kouzelník Ernest Šarközi a klarinetový mistr Zoltán Grunza se zbytkem hudebníků získali v roce 2000 hned tři ceny Grammy a jejich alba byla oceněna dvěma zlatými a dvěma platinovými deskami. Se svými koncerty objeli již nespočet států celého světa. Zahráli publiku například v USA, Australii, Kanadě, Japonsku, Číně, Taiwanu, Mexiku, Španělsku, Řecku a v mnoha dalších zemích. Slovenský, řecký, cikánský nebo židovský folklór střídají s klasickými, filmovými a jazzovými skladbami, což je řadí mezi nejlepší orchestry v kategorii Etno a World Music.

Spojení Jaroslava Svěceného se slovenskou kapelou Cigánski Diabli znamená téměř dvouhodinový, energií nabitý koncert, kdy mohou diváci na vlastní oči vidět, jak vypadá setkání houslových interpretací klasické a cikánské hudby.

 

Než přijdete do Sedmihorek, nalaďte se :-)

http://www.youtube.com/watch?v=4pUU2oo0ySQ

 

 

 

 

http://www.sveceny.cz

http://www.ciganskidiabli.sk/

 


Cena vstupného:

v předprodeji - 330,- 

na místě - 390,-

KOUPIT VSTUPENKY ZDE

 

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto