NAĎA URBÁNKOVÁ & BOKOMARA LUBOŠE JAVŮRKA

 

čtvrtek 7.srpna 2014

od 20.00 hod.

 

 

koncert je na sezení, místa nečíslována

 

Stálice českého hudebního nebe, držitelka pěti Zlatých slavíků vystoupí společně se skupinou Bokomara Luboše Javůrka. Během koncertu zazní hity jako Blonďák s červenou bugatkou, Závidím, Drahý můj, Houpání a mnohé další.

 

Koncert bude zároveň oslavou dvou významných letošních výročí těchto osobností  - 75.narozenin Nadi Urbánkové a 55.narozenin Luboše Javůrka.

 

Naďa Urbánková patřila zejména v sedmdesátých letech k naprosté špičce na naší populární scéně. Zpívala a hrála v legendárním Semaforu a zejména s Country beatem Jiřího Brabce natočila několik vpravdě nesmrtelných písní. Dodnes se zpívají a hrají písničky s texty Jiřího Grossmanna z jejího repertoáru, dvě nejslavnější – Drahý můj a Závidím patří bezesporu k zlatému odkazu té doby. Když nedávno přikývla na nabídku vydat desku, která by zachytila tu část jejího repertoáru, která je spojena s texty Jiřího Grossmanna, ukázalo se, že několik písní bude třeba nahrát nově. Její cesty se tak setkaly s kapelníkem Bokomary Lubošem Javůrkem. Písně vznikaly v jeho studiu a ukázalo se, že Bokomara je dokáže zahrát moderně a zároveň s citem k původnímu tvaru, že Naďa Urbánková je interpretuje se směsí mladého elánu a muzikantskévyzrálosti a v neposlední řadě, že si s Bokomarou a jejím kapelníkem rozumějí i lidsky. Logicky přišla nabídka na několik společných koncertů. Ohlas u publika byl až překvapivě dobrý. Toto spojení se stalo hvězdami největších festivalů. I když paní Urbánková nechce znovu naplno nasednout do kolotoče stovek vystoupení ročně, obě strany se dohodly, že by čas od času mohly vyjet na společné turné. Postupně vznikájí nové písně napsané speciálně pro Naďu Urbánkovou, která navíc využívá svých hereckých a moderátorských zkušeností a svým šarmem osloví všechny generace. Vzniklo tak spojení sice možná pro někoho překvapivé, ale logické. Vždyť právě Naďa Urbánková a její písničky s Country beatem byly jednou z inspirací, na níž se vytvářel vkus kapel naší country a folkové scény a naopak důraz její špičky (ke které Bokomara patří) na melodii a sdělný smysluplný text je pro pětinásobnou Zlatou slavici nejlogičtějším bodem, na který může navázat. Nenechte si toto spojení ujít.

 

www.nada-urbankova.cz
www.bokomara.cz

VSTUPENKY

 

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto