14. 7. ROCK & FOLK & BLUES KEMP - AG FLEK - ŽAMBOŠI - HONZA BROŽ & DEVÍTKA - ARNOŠT FRAUENBERG (B)

 

ROCK & FOLK & BLUES KEMP

 

Pohodový festival, na kterém zažijete poetickou folkrockovou legendu skupinu AG FLEK  s novým albem Podnohama Zem a průřezem jejich úspěšnou tvorbou. Těšte se na další skvělé kapely a muzikanty - Honza Brož & Devítka, Žamboši, Arnošt Frauenberg.  

PROGRAM rock & folk & blues kemp

17.00 – Arnošt Frauenberg & Žamboši

18.30 – Honza Brož & Devítka

20.00 – AG Flek

POZOR! změna místa konání - AREÁL SEDMIHORSKÉ LÉTO, SEDMIHORKY 10, 511 01 TURNOV 
/TEDY V TRADIČNÍM MÍSTĚ KONÁNÍ SEDMIHORSKÉHO LÉTA/

AG FLEK

Legendární zlínská skupina, která v 80. letech položila základy tuzemskému folkrocku. Loni oslavil AG FLEK 40 let na scéně. Letos navíc skupina AG FLEK vydává novou desku, která je opěvována kritikou. Na Sedmihorském létě uslyšíte jejich největší hity, ale i novinky právě z nové desky! Milovníci folkrocku rozhodně tuto akci nesmí propásnout! fotogalerie z loňského roku tady

HONZA BROŽ & DEVÍTKA

Devítka je folková hudební skupina, jež byla založena v roce 1992. Frontmanem kapely je kytarista, zpěvák a skladatel Honza Brož, jehož jste mohli patnáct let společně s Jindřiškou Brožovou vídat i ve skupině Žalman a spol..

Devítka se ve své tvorbě opírá o původní repertoár Brožových melodických písniček s citlivými, většinou romantickými texty. Zvuk kapely pak stojí na barevných kombinacích akustických nástrojů a charismatickém zpěvu sólistů i ostatních muzikantů. Síla současných pěti hlasů Devítky je v dynamice, energii a barevné rozmanitosti.

ŽAMBOŠI

Původně duo Jana a Stanislavy Žambochových, dnes již trio. Hrajeme v obsazení kytara, akordeon a bicí. Naši sestavu rozšířil v roce 2005 bubeník Jiří Nedavaška. Za poněkud zavádějícím názvem se dnes ukrývá progresivně znějící folková kapela. Náš repertoár se opírá o původní tvorbu Jana Žambocha. Potřebujete-li přirovnávat, tak v současnosti máme naživo asi nejblíže ke kapelám Traband, Čp.8.  

Máme zatím tři alba, dvě získala cenu Anděl a jedno nominaci. Ceny jsou skvělé, díky za ně. Televize, rádia..., ale co je to proti koncertům, kterých odehrajeme po klubech a festivalech kolem stovky ročně!

ARNOŠT FRAUENBERG

Arny je ceněný písničkář a textař. Kromě toho, že vydává vlastní desky, napsal například hudbu k filmu Musíme se sejít. Jeho píseň (STK pro chlapy) nazpívala Gábina Soukalová s Nastym a společně natočili k songu videoklip. Několik let také hostoval na koncertech Vlasty Redla a je jedním ze základních pilířů Textové dílny Slávka Janouška.

 

 

KDY: sobota 14. 7. 2018
ZAČÁTEK: 17.00
OTEVŘENÍ AREÁLU: 16.00
KONCERT: 
NA SEZENÍ
CENA V PŘEDPRODEJI: 350,-
CENA NA MÍSTĚ: 390,-
SOUČÁSTÍ PERMANENTKY: NE

Sedmihorské hudební a divadelní léto | Copyright © Sedmihorské léto